producent poscieli hotelowej Adamaszek HoReCa

Firma Adamaszek HoReCa producent pościeli hotelowej oraz wyposażenia hoteli i restauracji

Jaką wybrać kołdrę? Wersję letnią (light), całoroczną (medium) czy zimową (warm)?

 

 

Izolacja cieplna kołdry zależy od jej objętości. Wnętrze kołdry nie powinno być zbyt ściśle wypełnione. To spowodowałoby zatrzymanie pod kołdrą całej wilgoci, znacznie obniżając komfort snu. Wysokiej klasy kołdra powinna mieć umiarkowaną ilość puchu o dużej sile wypełnienia (sprężystości). Zatrzyma ona bowiem odpowiednią ilość ciepłego powietrza pomiędzy trójwymiarowymi strukturami puchu i równocześnie umożliwi swobodne uwalnianie wilgoci do otoczenia.

 

Letnia kołdra NOTTE light.

To kołdra wypełniona niewielką ilością puchu. Tworzy cienką warstwę izolacyjną i umożliwia uwalnianie nadmiaru ciepła w ciepłe letnie noce. Może być również stosowana w sezonie przejściowym w dobrze dogrzanych sypialniach. Charakteryzuje się bardzo niską wagą.

 

 

Całoroczna kołdra NOTTE medium.

To uniwersalna kołdra o średniej grubości. Zapewnia doskonałą izolacyjność cieplną zarówno w zimie jak i w okresach przejściowych. Doskonale sprawdza się w polskiej strefie klimatycznej. Zapewnia wysoki komfort użytkowania dzięki umiarkowanej wadze wypełnienia. Daje poczucie otulającej lekkości.

 

 

Zimowa kołdra NOTTE warm.

To kołdra o podwyższonej wadze wypełnienia. Daje intensywne odczucie ciepła nawet w najbardziej mroźne noce. Polecana jest osobom ciepłolubnym lub osobom preferującym sen przy otwartym oknie.

 

 

Pokrycie kołdry

Przy wyborze kołdry warto także zwrócić uwagę na materiał, z jakiego wykonane jest pokrycie. Tkaniny z włókien naturalnych, takich jak bawełna czy jedwab, zapewniają doskonałą przepuszczalność powietrza oraz szybkie odprowadzanie wilgoci.

 

Bawełna. To bardzo wytrzymały, a równocześnie łatwy do utrzymania w czystości materiał. Tkaniny bawełniane umożliwiają swobodne przenikanie powietrza. Szybko też wchłaniają wilgoć. Dzięki temu zapewniają suchy i przyjemny klimat w czasie snu. Bawełna jest naturalnym surowcem, przyjemnym w dotyku i przyjaznym dla skóry.

 

Jedwab. Uważany jest za jeden z najbardziej luksusowych i szlachetnych surowców naturalnych. Tkaniny jedwabne nie wywołują alergii, nie przyciągają kurzu ani roztoczy, korzystnie wpływają na stan skóry i zapewniają zdrowy i spokojny sen. Jedwab jest miły w dotyku i daje przyjemne odczucie delikatnego chłodu, co wpływa relaksująco, zwłaszcza w ciepłe letnie noce. Substancje zawarte w jedwabiu (serycyna) opóźniają procesy starzenia się skóry. Trudno szukać drugiego tak przyjaznego dla ciała materiału.

 

Odpowiedni rozmiar kołdry


Najczęściej wybieranym rozmiarem kołdry dla dwóch dorosłych osób są: 180x200 cm, 200x200 cm, 220x200 cm oraz
220x240 cm. Najpopularniejszy rozmiar dla jednej dorosłej osoby to 160x200 cm, zaś dla dzieci i młodzieży 140x200 cm.

 

 

Oferujemy również kołdry NOTTE w niestandardowych, indywidualnych rozmiarach.

 


Poduszki w kolekcji Notte mają budowę trzykomorową.

 


Wyroby z kolekcji Notte, Dolce, Luna i Amore posiadają certyfikat jakości z hologramem i numerem seryjnym, gwarantującym oryginalność wyrobu i jego polskie pochodzenie.

testowo